Jesteś tutaj: Aktualności

Multimedialny Dzień Babci i Dziadka w 2b

 

W ramach projektu Szkoła z Klasą 2.0 uczniowie klasy IIB postanowili zrealizować 7 punkt Klasowego Kodeksu 2.0. Cytuję: ,,Nowe technologie wszyscy dobrze znamy dla babci i dziadka możemy być ,,małymi nauczycielami’’. To my starszych nauczymy jak czytamy i odkrywamy’’.

Dnia 19 stycznia 2015 roku zaprosili swoje babcie i swoich dziadków na spotkanie, którego głównym punktem były zajęcia ,,ABC komputera i Internetu’’. Uczniowie próbowali Seniorom odnaleźć się w nowej rzeczywistości, czyli w ,,erze technologii komputerowej’’. Babcie i dziadkowie zapoznali się z budową komputera i jego zadaniami; dowiedzieli się, co to jest Internet i do czego służy; dowiedzieli się o netykiecie i bezpieczeństwie w Internecie; zapoznali się z serwisem internetowym z którego mogą korzystać. Ćwiczenia i zajęcia praktyczne wzbogaciły prezentacje multimedialne przygotowane przez Kacpra Rejteradę, Grzesia Drejera i Karola Szczęsnego. Miały one dać wskazówki do pracy z komputerem. Na zakończenie wszyscy ,,Uczniowie’’ otrzymali z rąk ,,małych nauczycieli’’ CERTYFIKATY uczestnictwa w zajęciach. Niespodzianką były prezenty-prezentacje slajdów z życzeniami i kwiatami od wnuczek i wnucząt. Potem odbyła się część artystyczna i słodki poczęstunek . Wszyscy bawili się wspaniale!

FERIE 2015

Drodzy uczniowie suwalskich szkół.
 
26 stycznia rozpoczynają się zimowe ferie. Nadchodzi czas odpoczynku od nauki i szkolnych obowiązków.
 
Ośrodek Sportu i Rekreacji, Biblioteka Publiczna, Muzeum Okręgowe oraz Suwalski Ośrodek Kultury, z myślą o Was, przygotowały szereg ciekawych zajęć: plastycznych, literackich, teatralnych, artystycznych i sportowo – rekreacyjnych. Zapraszam również do bezpłatnego korzystania z lodowiska przy Zespole Szkół nr 3 na Osiedlu Północ.
 
Informacji o ofercie szukajcie na szkolnych tablicach ogłoszeń oraz stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Suwałkach (www.um.suwalki.pl) i Waszych szkół.
 
Zachęcam do skorzystania z bogatej oferty zajęć i imprez, która gwarantuje aktywny wypoczynek i świetną zabawę. Życzę Wam, drodzy uczniowie, abyście odpoczęli, nabrali sił i motywacji do dalszej nauki.
 
Niech ferie umożliwią Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczą niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć, a przede wszystkim niech będą bezpieczne i radosne.Udanych ferii.
 
Czesław Renkiewicz
Prezydent Miasta Suwałk
 
 
 
 
 
 

Feryjny konkurs piosenki

Serdecznie zapraszamy wszystkich śpiewających na feryjny konkurs piosenki "Suwalska Droga do Gwiazd". Każdy, niezależnie od wieku i szkoły, może przyjść i przed szanownym jury zaśpiewać piosenkę z dowolnym akompaniamentem (na płycie CD).
Termin - 29 stycznia 2015 roku, godzina 10.00
Miejsce - SP 6, Sejneńska 12
 
ZAPRASZAMY!!!
 

DZIEŃ OTWARTY - 21.02.2015

 Wszystkich zainteresowanych naszą szkołą, ofertą, wystrojem, nauczycielkami i wszystkim, co ze szkołą ma związek - zwłaszcza Rodziców kandydatów do pierwszych klas - zapraszamy na Dzień Otwarty - 21 lutego 2015 roku o godzinie 10.00.
Poza zwiedzaniem i spotkaniem będzie program artystyczny, a dzieci będą mogły wziąć udział w ciekawych zajęciach.
ZAPRASZAMY!!

Strona 1 z 24

Do góry